close
متخصص ارتودنسی
اخبارحوادث

زنجان نيوز

نظرسنجی

آخرین ارسالی های انجمن

واژگونی اتوبوس در محور زنجان- دندی ۱۸ مجروح برجای گذاشت/ حال مصدومان خوب است

رئیس مرکز اورژانس استان زنجان گفت: صبح امروز یک دستگاه اتوبوس در محور زنجان – دندی ۱۸ مصدوم برجای گذاشت که مصدومان به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شدند و حال آنها خوب گزارش شده است.

صبح امروز یک دستگاه اتوبوس در محور زنجان – دندی از محور جاده خارج و واژگون شد.

به گفته علیرضا زراعتچی، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان زنجان در این حادثه که در ساعت 6:47 صبح به وقوع پیوست 18 نفر مصدوم شدند و نیروهای اورژانس مصدومان را به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل کردند.

وی خاطرنشان کرد: چهار دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های ماهنشان، دندی، ابراهیم آباد و چایرلو به محل حادثه اعزام شدند و یک دستگاه آمبولانس نیز از پایگاه سهند در این عملیات شرکت کرد.

زراعتچی با اشاره به اینکه با اعزام نیروهای اورژانس به محل حادثه اقدامات پیش بیمارستانی انجام شده است، بیان کرد: این حادثه خوشبختانه بیمار بدحال نداشت و در لحظات ابتدایی چهار نفر درمان سرپایی شدند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از پنج نفر از مجروحان از بیمارستان ترخیص شدند، ابراز کرد: سایر مصدومان تحت مداوا هستند.

به گفته شاهدان این حادثه اتوبوس به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه، کنترل وسیله نقلیه از دست راننده خارج و اتوبوس از محور جاده بیرون رفت و واژگون شد.

این اتوبوس حامل کوهنوردان از قم بود که عازم تخت سلیمان بودند.


محور تهم ـ چورزق همچنان مسدود است

جواد یوسفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در زنجان اظهار داشت: محور تهم – چورزق روز جمعه 14 فروردین به علت ریزش کوه مسدود شده است.انسداد محور تهم ـ چورزق در 45 کیلومتری زنجان به دلیل ریزش کوه در ساعت 14 بعد از ظهر بوده است.خبرگزاری فارس: محور تهم ـ چورزق همچنان مسدود است

مدیر راهداری اداره راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه در لحظات ابتدایی ریزش کوه ماموران راهداری از وضعیت اطلاع پیدا کرده‌اند، خاطر نشان کرد: با اطلاع راهداران از وضعیت محور عبور و مرور و ترد در این محور ممنوع شده است.

یوسفی با بیان اینکه برای تردد خودروها معبر فرعی باز شده است، اظهار کرد: محور برای فعالیت تجهیزات راهداری تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با اشاره به اینکه محور تهم – چورزق تنها محور کوهستانی استان زنجان است که به دلیل جدید الاحداث بودن خطر ریزش کوه را به دنبال دارد، اضافه کرد: پس از بهره‌برداری از این محور ریزش‌های موردی در آن به وقوع پیوسته است.

مدیر راهداری اداره راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر در زنجان موجب ریزش کوه شده است، ادامه داد: چندین مورد ایمن‌سازی در محور تهم – چورزق صورت گرفته است.

یوسفی با اشاره به اینکه تردد خودروها تا اطلاع ثانویه در محور تهم – چورزق ممنوع است، گفت: به محض نتیجه دادن اقدامات بازگشایی محور موضوع به مسافران اطلاع داده می‌شود.


کاهش 15 درصدی آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در زنجان

رضا موسوی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در زنجان به همراهی نیروهای امدادی با اورژانس اشاره و اظهار کرد: نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و هلال احمر همراهی و همکاری خوبی با اورژانس طی شب گذشته داشته‌اند.خبرگزاری فارس: کاهش 15 درصدی آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در زنجان

رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان زنجان از کاهش 15 درصدی آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در سطح استان خبر داد و افزود: مسئولان در صدد کاهش این آمار به صفر هستند چرا که یک درصد هم به دلیل درگیری با سلامت مردم زیاد است.

موسوی‌‌زاده تعداد مصدومان شب گذشته را 92 نفر اعلام کرد و گفت: 74 مورد از این مصدومان به صورت سرپایی درمان شده و مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه 18 مورد از مصدومان چهارشنبه آخر سال بستری شده‌اند، ادامه داد: این مصدومان از نواحی مختلف آسیب دیده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان زنجان 71 مورد از 92 آسیب دیده چهارشنبه آخر سال مرد و 21 مورد هم زن بوده‌اند.

وی آسیب‌های چشمی را دارای بیشترین مراجعات مصدومان شب گذشته اعلام کرد و گفت: از مجموع 92 مراجعه 42 مورد آسیب‌های چشمی بوده‌اند.


کشف و ضبط 4 میلیون عدد انواع مواد محترقه در زنجان

اسماعیل اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در زنجان با اشاره به اینکه برخی از افراد به مواد محترقه به عنوان شغل نگاه می‌کنند، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، افراد سابقه‌‌دار در این مورد از چند وقت پیش تحت کنترل هستند.خبرگزاری فارس: کشف و ضبط 4 میلیون عدد انواع مواد محترقه در زنجان

وی از کشف و ضبط 4 میلیون عدد مواد محترقه در سطح استان زنجان خبر داد و اضافه کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 11 درصدی یافته است.

معاون عملیات فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه انجام امور مربوط به کنترل خرید و فروش مواد محترقه از برج 10 آغاز می‌شود، تصریح کرد: صنوف مشکوک به خرید و فروش این اقلام به صورت مرتب رصد می‌شوند.

این مسئول عمده کشفیات مواد محترقه را مربوط به محورهای غربی استان دانست و ادامه داد: محورهای زنجان مسیر عبوری برای حمل و نقل مواد محترقه محسوب می‌شوند.

اسماعیلی تعداد دستگیری‌های سال گذشته در امور خرید و فروش مواد محترقه را در سطح استان زنجان 17 نفر عنوان کرد و افزود: این افراد اغلب عمده فروش بودند.

وی ایجاد رعب و وحشت با استفاده از مواد محترقه را از مواردی عنوان کرد که قانون اجازه دستگیری افراد را به نیروی انتظامی می‌دهد.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: اگر در چهارشنبه آخر سال کسی حرکات خطرناک انجام داده و برای مردم مزاحمت ایجاد کند بر اساس قانون موجود تا آخر فروردین ماه در بازداشت می‌ماند.

این مسئول تعداد دستگیری‌های چهارشنبه آخر سال گذشته را 59 نفر اعلام کرد و ادامه داد: این افراد به دلیل سلب آسایش مردم و شکایت‌های رسیده دستگیر شده بودند.

اسماعیلی سیاست نیروی انتظامی را برگزاری جشن به صورت محله محوری و خانواده محوری عنوان کرد و یادآور شد: نیروی انتظامی با افرادی که مخل نظم عمومی در خیابان‌های اصلی شهر شوند، برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد دعوت‌های فضای مجازی برای حضور در محلی خاص برای برگزاری جشن متذکر شد: برخی از معابر عمومی شهر زنجان شریان حیاتی محسوب می‌شوند و به طور قطع نیروی انتظامی با برهم زنندگان نظم عمومی در این معابر برخورد می‌کند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان با تاکید بر همراهی و همکاری مردم زنجان در حفظ آرامش عمومی شهر اذعان داشت: استان زنجان هیچوقت مشکل خاصی در این مورد نداشته و انشاءالله در چهارشنبه آخر سال پیش رو هم همکاری لازم را نیروی انتظامی خواهند داشت.


کولاک در محورهای مواصلاتی زنجان حاکم است/لزوم استفاده از زنجیر

مسعود خوشکام در گفتگو با خبرنگاران افزود: خوشبختانه از دیروز صبح بارش باران در استان زنجان شروع شده و از امروز صبح بارش به صورت برف بوده است که در حال حاضر بارش برف در محورهای زنجان به طارم ، زنجان به دندی ، زنجان به قزوین و زنجان به تبریز  بسیار شدید است و کولاک و مه غلیظ در این محورها حاکم است.

وی اظهار داشت: با توجه به بارش برف تردد در گردنه ها با زنجیر چرخ امکان پذیر است و همچنین سطح جاده ها بسیار لغزنده است.

مسئول مرکز مدیریت راههای استان زنجان گفت: با توجه به بارش برف در محورهای مواصلاتی استان زنجان تردد در محورهای زنجان به بیجار گردنه پاپایی و زنجان به سلطانیه ، زنجان به تبریز و زنجان به قزوین کیلومتر ۵۵ با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

خوشکام تاکید کرد: با توجه به بارش برف سطح جاده ها لغزنده است و رانندگان باید خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند و از سرعت غیر مجاز بکاهند و در رانندگی دقت کنندچرا که به هنگام لغزنده بودن سطح جاده ها کنترل وسیله نقلیه بسیار سخت می شود.

مسئول مرکز مدیریت راههای استان زنجان تصریح کرد: مردم عزیزبه محض اینکه قصد مسافرت داشته باشند با ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۲۴۱۱۴۱ از باز بودن راهها باخبر شوند.

خوشکام یادآورشد: همچنین مسافران می توانند از طریق تلفن گویای ۱۴۱ از وضعیت جاده ها باخبر شوند.

خوشکام گفت: تاکنون با توجه به برودت هوا مشکلی در محورهای مواصلاتی استان رخ نداده و کلیه محورهای مواصلاتی زنجان باز است و همچنین راههای ارتباطی راه روستایی هم مشکلی به وجود نیامده و موردی از مسدودی راههای روستایی گزارش نشده است.

رئیس پلیس راه استان زنجان به رانندگانی که قصد تردد در  گردنه ها و محورهای برف گیر این استان را دارند توصیه کرد  زنجیر چرخ و سایر تجهیزات سفر  زمستانی را به همراه داشته باشند.

سرهنگ علی اصغر شیر محمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه بارش برف در استان شروع شده سطح جاده ها خیس و لغزنده است  و تردد در گردنه ها خیلی سخت شده است.

وی  در ادامه از رانندگانی که در فصل سرما اقدام به مسافرت می کنند خواست خودرو خود را به سیستم گرمایشی مجهز و قبل از حرکت خودرو را از لحاظ فنی و ایمنی چک کنند و  ادامه داد: در حال حاضر راه های مواصلاتی استان زنجان باز است ولی تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: پلیس راه در راستای برقراری امنیت جاده ها در فصل زمستان کنترل محسوس و نامحسوس خود از جاده ها را در دستور کار دارد.

سرهنگ شیر محمدی  یادآور شد: متاسفانه در فصل زمستان چون جاده ها لغزنده است رانندگان نمی توانند وسیله نقلیه خود را کنترل کنند بنابراین رانندگان از سرعت غیر مجاز خودداری و خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

سرهنگ شیر محمدی یادآور شد: رانندگان به برف پاک کن خودرو خود بسیار توجه کنند چرا که عدم وجود برف پاک کن مانع دید راننده می شود.

رئیس پلیس راه استان زنجان به عامل تصادفات در زمان بارش در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و افزود: در زمان بارش بیش از ۷۰ درصد از عامل تصادفات سبقت غیر مجاز، انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز است .

مدیر کل هواشناسی استان زنجان در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بارش برف و باران از دیروز صبح در استان  زنجان شروع شده تا فردا روز جمعه بعد از ظهر ادامه دارد.

احد یاغموری افزود: از فردا بعد از ظهر بارش  مقطعی  برف در زنجان تا روز شنبه تداوم دارد.

وی در ادامه به وضعیت دمایی استان زنجان در سه روز آینده اشاره کرد و گفت: دمای زنجان از امروز تا روز شنبه ۵ الی ۸ درجه سانتیگراد سرد می شود.

مدیر کل هواشناسی استان زنجان به گرمترین و سردترین مناطق استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این میان قیدار و ماهنشان با یک درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و آببر با ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین مناطق استان بودند.

یاغموری به دمای فعلی زنجان اشاره کردو گفت: در حال حاضر دمای فعلی زنجان دو درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به دیروز در همین ساعت سه درجه سانتیگراد سردتر شده است.


«شیطان» زنجان کشته شد

مرد تبهکار معروف به «شیطان» که به اتهام سرقت مسلحانه و آزار زنان در زنجان دستگیر شده بود، بر اثر خودزنی و شدت جراحات روی تخت بیمارستان جان باخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اوایل آبان امسال چند مرد با حضور در پلیس آگاهی شهرستان خرمدره و شهرستان ابهر با طرح شکایتی مدعی شدند، مورد حمله دو مرد مسلح قرار گرفته اند و همه پول، اموال قیمتی و گوشی تلفن همراهشان را با خود برده اند.

با تشکیل پرونده قضایی و تحقیقات پلیس، هویت آنها به نام های اسدالله معروف به شیطان و سعید مشخص شد.

سرانجام کارآگاهان پلیس آگاهی زنجان عصر پنجشنبه گذشته مخفیگاه آنها را شناسایی کرده و برای دستگیری دو سارق مسلح راهی آنجا شدند.

اسدالله زمانی که خود را در محاصره پلیس دید زن جوانی را به گروگان گرفت و تهدید کرد اگر ماموران آنجا را ترک نکنند، گروگان خود را خواهد کشت. کارآگاهان پس از تلاش فراوان زن جوان را از دست وی نجات دادند اما متهم با قمه ای که در دست داشت اقدام به خودزنی کرد. همدست وی هم در جریان تعقیب و گریز دستگیر شد.

سعید - متهم - در بازجویی اعتراف کرد وی و همدست زخمی‌اش در سرقت و زورگیری‌های خشن در شهرهای ابهر و خرمدره دست داشته‌اند. در ادامه تحقیقات پلیسی معلوم شد اسدالله در چند پرونده آزار و اذیت زنان نیز تحت تعقیب پلیس بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام جم گفت: مأموران به بازجویی اولیه از او پرداختند که متهم به جرایمش اعتراف کرد.

در حالی که تحقیقات ادامه داشت پس از چاپ خبر دستگیری این دو متهم در روزنامه جام جم، یک زوج که ساکن تهران بودند با حضور در پلیس آگاهی از هر دو متهم شکایت کردند.

در تحقیق از آنها مشخص شد اوایل آبان امسال این زوج در جاده منتهی به استان زنجان برای مدت زمانی کوتاه در کنار جاده توقف کردند که همان زمان دو متهم بازداشت شده در حالی که مسلح بودند به سراغشان آمده و پس از شلیک به خودرویشان و ایجاد رعب و وحشت برای آنها، دست و پایشان را با طناب بسته و در کنار جاده رهایشان می کنند و سپس با سرقت مقداری پول و طلاهای زن جوان که بیش از 15 میلیون تومان ارزش داشته، از محل گریخته اند.

سرهنگ جعفر رحمتی افزود: پس از شکایت این زوج، راننده تریلری هم با حضور در پلیس آگاهی و اعلام شکایتی عنوان کرد او نیز در دام این دو متهم گرفتار شده و سارقان شبانه با شلیک گلوله به خودرویش او را متوقف کرده و پس از محبوس کردن وی درون خودرو، پول و اموالش را دزدیده‌اند. با ثبت این شکایت‌ها، چند نفر دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی همین دو متهم را به عنوان سارق اموالشان معرفی کردند.

وی یادآور شد: در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، از بیمارستان به پلیس اطلاع دادند که اسدالله به علت شدت جراحات جان باخته است.

با مرگ این متهم شرور، جسد وی با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پرونده زندگی او پیش از این که در دادگاه محاکمه شود بسته شد اما تحقیقات از دیگر همدست وی در پلیس آگاهی ادامه دارد. 


دستگیری کلاهبردار 600 میلیون ریالی در زنجان

جعفر کردلو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران زنجان اظهار داشت: پلیس موفق به دستگیری یک کلاهبردار در زنجان شده است.

وی با بیان اینکه این فرد مبلغ 600 میلیون ریال از شهروند زنجانی کلاهبرداری کرده است، تصریح کرد: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری از یک شهروند در زنجان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.خبرگزاری فارس: دستگیری کلاهبردار 600 میلیون ریالی در زنجان

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه شاکی در اظهارات خود اذعان کرد که متهم با اعلام اینکه قصد ایجاد یک واحد تولیدی در شهرک اعتمادیه را دارد، خاطرنشان کرد: این فرد با جلب اعتماد مبلغ 600 میلیون ریال را به عنوان پیش پرداخت درخواست کرد.

این مسئول با بیان اینکه شاکی در ادامه گفت از زمان اخذ پول دیگر خبری از کلاهبردار نشده است، ادامه داد: با تکمیل اطلاعات موضوع پیگیری متهم در دستور کار قرار گرفت.

کردلو با بیان اینکه با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی متهم شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد، اعلام کرد: متهم در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری از مالباخته بود اما در برابر شواهد و ادله موجود و مواجه با شاکی به کلاهبرداری خود اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت و اظهار کرد: شهروندان سعی کنند از طریق مراجع قانونی معاملات خود را انجام دهند.