close
متخصص ارتودنسی
زنجان نيوز - 43
loading...

زنجان نيوز

آخرین ارسال های انجمن

شروین طلوعی، شمشیرباز اسلحه فلوره در میان ۲۴ بازیکن شرکت‌کننده در مسابقات جایزه بزرگ ویژه دهه فجر که با شعار فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب برگزار شد، عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، در ادامه مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ گرامیداشت سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی روز یکشنبه (13 بهمن) رقابت‌های اسلحه فلوره برگزار شد.

24 بازیکن از هشت استان البرز، آذربایجان غربی، اصفهان، همدان، مازندران، تهران، یزد و زنجان برگزارکننده این بخش از مسابقات بودند.

در میان بازیکنان شرکت‌کننده در مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ ویژه دهه فجر و در اسلحه فلوره، بعد از انجام 60 دیدار مقدماتی و 22 دیدار در مرحله حذفی، شروین طلوعی به عنوان قهرمانی دست یافت.

بعد از این شمشیرباز اصفهانی، علیرضا ادهمی، نماینده تهران در رده دوم ایستاد و عنوان سوم مشترک نیز به حمید نجفی و وحید ذوالفقاری، شمشیربازان یزدی اختصاص پیدا کرد.

در ادامه مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ ویژه ایام پیروزی انقلاب اسلامی، روز دوشنبه رقابت‌های اسلحه اپه برگزار خواهد شد.

مسعود بازدید : 31 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 11:55 نظرات ()

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ "مراد جعفري" در هشتمين جلسه شواري هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان زنجان، اظهار داشت: پليس از ابتداي سال جاري 37 طرح برخورد با سوداگران و قاچاقچيان مواد مخدر را را با جديت اجرا كرده است. 

وي با اعلام اينكه اجراي طرح مبارزه با مواد مخدر 6 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته، افزود: در 10 ماهه امسال، 25 باند تهيه و توزيع مواد مخدر شناسايي و متلاشي و بيش از 865 كيلو گرم انواع مواد مخدر كشف شده است. 

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان با اعلام اينكه بيشتر مواد مخدر كشف شده از نوع ترياك، پيش ساز شيشه و شيشه بوده است تصريح كرد: در اين مدت 37 طرح مبارزه با مواد مخدر اجرا و 272 دستگاه خودرو از متهمان توقيف شده است. 

گفتني است، هشتمين جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با حضور استاندار، جانشين فرمانده انتظامي و مسئولان اين استان در محل استانداري تشكيل شد. 

مسعود بازدید : 25 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 13:7 نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بافت شهر زنجان به گونه‌ای است که تعریف روشنی از این بافت نمی‌توان ارائه کرد.

خبرگزاری فارس: آشفتگی سیما و منظر شهری در زنجان

گسترش شهر زنجان به نظر می‌رسد بدون توجه به ساخت و ساز شهری و به خوش آمد مردم صورت گرفته و سازمان و نهادی در این گسترش نقش چندانی نداشته است.

از هر کوچه و خیابان شهر زنجان که می‌گذری به شکل‌های متفاوت است، گاهی کوچه‌های تنگ و تاریک و گاهی کوچه‌های عریض و طویل در زنجان دیده می‌شود.

بافت قدیمی شهر زنجان با وجود اقدامات صورت گرفته و ساخت و ساز برج‌ها و آپارتمان‌های چند طبقه هنوز جدید نشده و توازن مطلوبی در این زمینه وجود ندارد.

در کنار ساختمان‌های سر به فلک کشیده، خانه‌های کوچک و کاه‌گلی بد جوری به چشم می‌زند و توازنی در ساخت و سازهای در زنجان دیده نمی‌شود.

برخی مناطق شهر زنجان دارای بافت قدیمی است و به نظر می‌رسد مردم تمایلی برای تغییر چنین وضعیتی ندارند، اما در سوی دیگر برخی مناطق با بافت جدید هماهنگی خاصی داشته و اکثر منازل واقع در این مناطق بازسازی و آپارتمان‌سازی شده است.

به نظر می‌رسد اقتصادی بودن آپارتمان‌سازی موجب شده تا عده‌ای از مردم به این مقوله روی آورده و از بافت‌های فرسوده و قدیمی شهر، محله‌ای جدید بسازند، اما هنوز بسیاری از مناطق شهری زنجان، دارای بافت قدیمی بوده و حتی این مسئله تا جایی ادامه یافته که عبور و مرور در این بافت‌های قدیمی مشکل است.

اگر چه برنامه‌های تبلیغاتی تلویزیون به مردم در خصوص زندگی در بافت‌های قدیمی هشدار می‌دهد، اما برخی از مردم زنجان به این موضوع مهم بی‌توجه هستند.

* بافت قدیمی شهر زنجان از مشکلات محسوب می‌شود

یک استاد دانشگاه معتقد است، یکی از مشکلات شهر زنجان،بافت قدیمی و توسعه نیافتگی در خیابان‌ها برای رفت و آمد است.

حسن خدایی با بیان اینکه اکثر شهرهای ایران به ویژه شهرهایی که در مسیر راه‌های تجاری و بازرگانی بوده‌اند،در طول سالیان دراز عرصه تاخت و تاز و جنگ و غارت بوده‌اند، افزود: شهر زنجان نیز جزو این شهرها محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهر زنجان به دلیل قرار گفتن در مسیر جاده ابریشم همواره عرصه تاخت و تاز بوده، تصریح کرد: این شهر نتوانسته آن طور که شایسته است، توسعه یابد.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه ضرورت برخی دوران‌های گذشته ایجاب می‌کرد که به دلایل امنیتی خانه‌ها به هم نزدیک باشد، افزود: همین مسئله موجب می‌شد، کوچه‌ها باریک، تنگ و معماری آنها به صورت متراکم باشد.

خدایی با اشاره به اینکه با ورود اتومبیل به جامعه  گسترش جدیدی به وجود آمد، اضافه کرد: ورود اتومبیل موجب گستردگی شهرها و توسعه آنها شد.

وی معماری شطرنجی را ویژه کشورهای توسعه یافته عنوان کرد و گفت: بعدها این نوع معماری در ایران رواج یافت که باید در بافت شهری زنجان نیز به این موضوع توجه شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه این نوع معماری شطرنجی در برخی شهرک‌های شهر زنجان دیده می‌شود، یادآور شد: معماری شطرنجی بهترین گزینه برای معماری مدرن همراه با ماشین است که باید در شهر زنجان نیز به این موضوع توجه شود.

* رعایت خط آسمان در سیمای شهری ضروری است

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نیز توجه به سیما و منظر شهری را از اولویت‏های مهم اداره کل راه و شهرسازی می‌داند و معتقد است، رعایت تناسبات و خط آسمان در سیما و منظر شهری باید مورد توجه قرار گیرد.

عباسعلی فلاح بر ضرورت رعایت معیارهای شهری در طرح سیما و منظر شهری تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تهیه و تصویب طرح‌های جامع و تفصیلی می تواند در این زمینه کارگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه نسبت به تهیه و تصویب طرح‏های تفصیلی و جامع شهرهای استان اقدام شده است، خاطرنشان کرد: با تهیه این طرح‌ها منظر و سیمای شهری زنجان متناسب‌تر می‌شود.

یادآور می‌شود، طرح احیا و بازسازی بافت فرسوده زنجان برای 511 هزار و پنج صدم هکتار از شهر زنجان تعریف شده است.

* بافت فرسوده زنجان 8.28 درصد کل شهر را تشکیل می‌دهد

گفتنی است: تا کنون 151هزار و 463 متر مربع از عرصه بافت فرسوده شهر زنجان بازسازی شده است.

همچنین از مجموع 511 هکتار بافت فرسوده شهر زنجان را 55.6 هکتار مربوط به بافت تاریخی است.

مسعود بازدید : 29 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 13:5 نظرات ()

مسعود خوشکام امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: محور تهم به چورزق به دلیل کولاک و عدم دید کافی مسدود اعلام شده است.

خبرگزاری فارس: محورهای زنجان به طارم و تهم به چورزق مسدود اعلام شد

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه محور زنجان به طارم  نیز مسدود است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در این محور کولاک شدید است رانندگان گرامی از ترددهای غیر ضروری خود در این محور خودداری کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه در محور زنجان به دندی نیز شاهد کولاک هستیم، خاطر نشان کرد: در گردنه‌های قلی‌کندی و چایرلو شاهد کولاک موضعی و مقطعی هستیم.

وی با بیان اینکه کیلومتر 35 تا 70 زنجان به قزوین دارای کولاک موضعی است، اعلام کرد: با وجود کولاک تردد در این محورها همچنان ادامه دارد و از رانندگان می‌خواهیم زنجیرچرخ را به همراه داشته باشند.

خوشکام از بسته بودن چهار راه روستایی در استان خبر داد و متذکر شد: این روستاها در شهرستان‌های خرمدره و ایجرود قرار گرفته است.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه به همراه داشتن زنجیر چرخ در این محور الزامی است، تصریح کرد: به دلیل وزش باد شاهد کولاک‌های موضعی در راه‌های استان هستیم.

این مسئول با بیان اینکه به همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای استان زنجان الزامی است، اذعان داشت: به دلیل ناپایداری وضع هوا رانندگان باید آمادگی کامل را داشته باشند.

خوشکام با اشاره به ناپایدار بودن وضعیت جوی استان زنجان خاطر نشان کرد: رانندگان پیش از آغاز سفر با ارسال پیامک بدون متن به سامانه پیامکی 1000241141 و یا تماس با شماره 7272027 از وضعیت راه‌های استان آگاهی پیدا کنند.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان ضمن اینکه از رانندگان خواست در سفرهای خود به مناطق کوهستانی و برفگیر از زنجیر چرخ استفاده کنند، اضافه کرد: رانندگان برای اینکه سفر مطمئنی داشته باشند، پیش از سفر از سلامت سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان و تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.

مسعود بازدید : 27 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 13:4 نظرات ()

عادل کاظمی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: هم این اکنون شرکت توزیع نیروی برق این استان 370 هزار مشترک برق دارد و سالانه تعدادی زیادی از مردم برای درخواست خرید انشعاب به این شرکت مراجعه می کنند.

وی یادآورشد: طی 10 ماهه نخست امسال 13 هزار و 499 مشترک جدید برای درخواست انشعاب به این شرکت مراجعه کرده اند و پس از فرآیندی کارهای مربوطه انجام گرفته است.

کاظمی افزود: بر این اساس در بخش های خانگی 10 هزار و 746 مشترک، عمومی 586،کشاورزی 201 ، صنعتی 144،تجاری 233/1 ، آزاد 487 و در حوزه روستایی سه مشترک فروش انشعاب انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: بیش از 50 درصد انرژی مصرفی در بخش صنعتی و 17 درصد دیگر مربوط به بخش کشاورزی است و این موضوع یکی از شاخص های مهم این شرکت تلقی می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مطالبات این شرکت طی 10 ماهه نخست امسال 290 میلیارد و 539 میلییون ریال براورده شده و در پنج تعرفه تقسیم بندی شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه مجموع انر‍‍‍‍ژی مصرفی این استان زنجان طی 9 ماهه نخست امسال نسبت به مدت سال قبل سه درصد افزایش داشته است اظهار کرد: این میزان در ساعات پیک حدود 52/3 درصد افزایش نشان می دهد.

مسعود بازدید : 31 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 13:3 نظرات ()

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات 2500 در راه مانده برف خبر داد.2-2071.jpg

 

حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح عملیات برف و کولاک در دو روز اخیر،‌ گفت: 10 استان کشور شامل آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و رضوی، زنجان، سمنان، گلستان، گیلان، مازندران و یزد بر اثر بارش برف و کولاک شدید سفیدپوش شدند.

 

وی با بیان اینکه 311 امدادگر در قالب 130 تیم عملیاتی وظیفه امدادرسانی به در راه ماندگان برف را بر عهده داشتند، گفت: امدادگران به 2500 در راه مانده برف امدادرسانی کرده و نسبت به اسکان 465 نفر نیز اقدام کردند.

 

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به مصدومیت 10 نفر، گفت: امدادگران نسبت به انتقال چهار نفر از این مصدومان که یک تن از آنان زنی باردار بود، به مراکز درمانی اقدام کردند.

 

درخشان با اشاره به توزیع 240 تخته پتو و بیش از 300 بسته غذایی اضطراری شامل بیسکوییت، تن‌ماهی، آب معدنی، کنسرو و ... میان در راه ماندگان برف اشاره و اعلام کرد: همچنین امدادگران نسبت به رهاسازی 423 دستگاه خودرو که در برف و کولاک گرفتار شده بودند، اقدام کردند.

 

وی همچنین در مورد آخرین وضعیت طوفان مازندران نیز با بیان اینکه وزش باد شدید و طوفان 11 روستای این استان را تحت تاثیر قرار داد، گفت: پنج روستا در حوزه استحفاظی شهرستان بابل و 11 استان در شهرستان آمل قرار داشت که بر اثر وزش شدید باد، سقف 46 واحد مسکونی تخریب شد.

 

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه امدادگران به 184 نفر از طوفان‌زدگان امدادرسانی کرده و پتو، موکت و اقلام غذایی میان آنان توزیع کردند، گفت: به علت آسیب جدی یک واحد مسکونی، امدادگران نسبت به اسکان اضطراری یک خانواده پنج نفره اقدام کردند.

 

مسعود بازدید : 29 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 13:0 نظرات ()

ناصر مقدم  با اشاره به تعیین شدن روزی با نام «سلام سینما» توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار داشت: این روز با هدف آشتی بین مردم و سینما به این عنوان نامگذاری شده است.

 

وی به رایگان بودن دیدن فیلم‌ها در روز «سلام سینما» اشاره و اضافه کرد: روز 10 بهمن‌ماه با نام «سلام سینما» انتخاب شده و علاقمندان می‌توانند فیلم روز سینماها را به صورت رایگان در این روز ببینند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای پخش فیلم‌های جشنواره فجر در زنجان تصریح کرد: بعد از پیگیری‌های انجام شده با این درخواست موافقت شده است.

این مسئول زمان پخش فیلم‌های جشنواره فجر را در زنجان 15 تا 22 بهمن ماه اعلام کرد و ابراز داشت: در  طول این مدت 20 فیلم در زنجان به نمایش گذاشته می‌شود.مقدم خاطرنشان کرد: طی 10 روز 20 فیلم از مجموع فیلم‌های انتخاب شده برای پخش مسابقه توسط هیئت داوران جشنواره فیلم فجر در زنجان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی از برگزاری مراسم اختتامیه برای پخش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در زنجان خبر داد و گفت: این مراسم در روز 28 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به نمایش گذاشته شدن فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را در شهرهای مختلف از جمله زنجان اقدام مثبتی در راستای برقراری ارتباط بین مردم و سینما دانست.این مسئول با بیان اینکه چگونگی توزیع بلیت در بین علاقمندان در چند روز آینده مشخص می‌شود، گفت: قیمت بلیت‌ها هم هنوز مشخص نیست.

مسعود بازدید : 35 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 12:59 نظرات ()

 در ادامه رقابت‌‌هاي هفته نوزدهم ليگ برتر بسکتبال عصر امروز در ماهشهر پتروشيمي بندر امام صدرنشين ليگ برتر در خانه ميزبان دانشگاه آزاد بود.

به گزارش فارس، اين ديدار که بسيار حساس دنبال شد در وقت‌هاي قانوني مساوي خاتمه يافت. اما در وقت‌هاي اضافه پتروشيمي موفق شد 89 بر 85 به برتري برسد.

صنايع پتروشيمي در ديدار با شهرداري گرگان 76 بر 63 به برتري رسيد.

افراي خليج فارس در ديدار با همياري زنجان موفق شد 86 بر 74 به پيروزي برسد.

ذوب‌آهن اصفهان که راهي قزوين شده بود در يک بازي پرحاشيه 76 بر 60 نتيجه را به الماس قزوين واگذار کرد.

در اين بازي که برخورد بود يکي از بازيکنان قزوين با فرزاد کوهيان سرمربي ذوب‌آهن درگيري فيزيکي پيدا کرد.

در ساير ديدارها استقلال قشم 58 بر 56 فولاد ماهان را شکست داد و مهرام نيز در خانه مقابل نيروي زميني 81 بر 58 به برتري رسيد.

مسعود بازدید : 29 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 12:58 نظرات ()

مدير کميته امداد شهرستان زنجان، از پرداخت يک ميليارد و 300 ميليون ريال وام خودکفايي به مددجويان زنجاني خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر پناهي افزود: اشتغال و داشتن حرفه و شغل مناسب از جمله مسائلي است که براي انسان‏ها اهميت زيادي دارد.

وي با بيان اينکه شغل مناسب علاوه بر آثار اقتصادي در موارد تربيتي، روان‏شناختي، اجتماعي و معنوي نيز تاثير بسزايي دارد، تاکید کرد: بر اساس تحقيقات به عمل آمده فعاليت و انجام کار از روي رغبت و علاقه، موجب نوعي اعتماد به نفس و آرامش رواني است.

مدير کميته امداد شهرستان زنجان، با بيان اينکه کميته نيز در راستاي ارتقاي عزت نفس مددجويان و افزايش اعتماد به نفس در آنها اقدام به اشتغالزايي براي آنها مي‌کند، اضافه کرد: ايجاد اشتغال براي مددجويان يکي از رويکردهاي مهم کميته امداد در دهه چهارم فعاليت اين نهاد است.

پناهی، در ادامه با ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده توسط کميته امداد زنجان در بحث اشتغالزايي مددجويان تصريح کرد: طي آذر ماه امسال يک ميليارد و 310 ميليون ريال وام خودکفايي به 23 نفر از مددجويان زنجاني پرداخت شده است.

وي با بيان اينکه اشتغالزايي براي مددجويان از طريق اجراي طرح هاي اشتغال صورت مي گيرد، افزود: اين طرح ها در رشته هاي مختلف شغلي همچون دامداري، کشاورزي، صنايع دستي و مشاغل خانگي اجرا مي شود.

مسعود بازدید : 27 سه شنبه 08 بهمن 1392 زمان : 19:19 نظرات ()

 طی حکمی از سوی استاندار زنجان، حسن قاسمی به سمت مدیر کل حراست استانداری زنجان منصوب شدند.

 

به گزارش ایرنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی استانداری زنجان ، در این حکم آمده است با توجه به شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی در مدیریت های مختلف شما را به سمت مدیر کل حراست استانداری منصوب می نمایم. 

شایان ذکر است مدیر دفتر حراست شرکت توزیع برق شمالغرب استان تهران، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع برق استان قزوین، سرپرست امور اداری شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین، مدرس دوره آشنایی با سرویس های اطلاعاتی جهان در حراست کل استان قزوین و مسئولیت در یگان های رزمی سپاه در زمان حضور در جبهه در لشگرهای 17 علی ابن ابیطالب، لشگر 31 عاشورا، لشگر 8 نجف اشرف و سپاه صاحب الامر( سپاه زنجان و قزوین) و فرماندهی گروهان و گردان و جانشین نیروی انسانی سپاه صاحب الامر از سوابق کاری و اجرایی حسن قاسمی است.

مسعود بازدید : 83 سه شنبه 08 بهمن 1392 زمان : 19:16 نظرات ()

تعداد صفحات : 44

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  زنجان نيوز را چطور ديديد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 440
 • کل نظرات : 9
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 93
 • بازدید ماه : 959
 • بازدید سال : 3,612
 • بازدید کلی : 25,179
 • کدهای اختصاصی

  کد اخبار

  پشتیبانی